projekt domu jednorodzinnego

Na podstawie pełnomocnictwa możemy reprezentować Inwestora w Wydziale Architektury i Budownictwa i uzyskać dla niego decyzje o pozwoleniu na budowę.

.Czym są adaptacje projektów typowych domów jednorodzinnych?

Wiele osób marzy o własnym domu. To piękne marzenie. Jak jednak taki dom zaprojektować? Są Inwestorzy, którzy z różnych względów decydują się na projekty indywidualne, skrojone dokładnie pod ich potrzeby. Jest także duża grupa Inwestorów, którzy wybierają typowe projekty, które następnie adaptują do warunków lokalnych. W Internecie czy w drukowanych katalogach mamy ogromne mnóstwo typowych projektów do wyboru.

Domy małe i duże, z różnymi dachami, z różnym układem funkcjonalnym, podpiwniczone, niepodpiwniczone, itp. Dlaczego więc nie wybrać takiego projektu typowego i go tylko dostosować, spersonalizować do własnych potrzeb (np. przez inną aranżację ścian działowych) i gotowe. Dużo szybciej i taniej niż w przypadku projektów indywidualnych. W naszej pracy zajmujemy się także adaptacjami projektów typowych domów jednorodzinnych wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę.

.Projekt domu jednorodzinnego – jak wykonuje się adaptację?

Na początku spotykamy się z Inwestorem i dokładnie określamy procedurę, jaka będzie go obowiązywać przy uzyskiwaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Sprawdzamy także jakimi dokumentami już dysponuje, oraz określamy jakie dokumenty jeszcze potrzebuje zdobyć. Następnie przedstawiamy naszą ofertę na wykonanie adaptacji projektu typowego wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Po zaakceptowaniu oferty podpisujemy umowę.

Zazwyczaj zakres umowy jest taki, że Inwestor ustanawia Projektanta pełnomocnikiem w danej sprawie. Tak jest najlepiej: Inwestor zdobywa potrzebne dokumenty (np. warunki techniczne dostawy wody, odbioru ścieków, itp.), całą resztą zajmujemy się my. Na podstawie pełnomocnictwa możemy reprezentować Inwestora w Wydziale Architektury i Budownictwa i uzyskać dla niego decyzje o pozwoleniu na budowę. Inwestor zajmuje się swoją pracą zawodową, a pozwoleniem na budowę zajmujemy się my. Kompleksowa obsługa.

.Mamy pełnomocnictwo, co dalej?

Gdy mamy już pełnomocnictwo oraz niezbędne dokumenty przystępujemy do prac projektowych. Ustalamy wraz z inwestorem wstępny projekt zagospodarowania terenu (PZT), przedstawiamy go do akceptacji Inwestorowi. Po akceptacji pracujemy dalej. Adaptujemy wybrany przez Inwestora projekt do warunków lokalnych. W szczególności dotyczy to konstrukcji dachu, gdyż w różnych częściach kraju mamy różne obciążenia śniegiem i wiatrem więc należy obowiązujące w danym miejscu obciążenia zweryfikować z tymi założonymi w projekcie typowym.

Następną ważną kwestią jest sprawdzenie lub zaprojektowanie fundamentów. Do tego potrzebujemy obciążeń oraz badań gruntowych podłoża. Po sprawdzeniach i ewentualnych zmianach konstrukcyjnych wprowadzamy także zmiany na życzenie klienta, np. przesunięcia ścian działowych, zmiana otworów okiennych i drzwiowych, itp. Tworzymy opis techniczny adaptacji, w tym opis zagospodarowania terenu.

.Projekt domu jednorodzinnego – finalizacja

Przekazujemy także projekt domu rodzinnego projektantom poszczególnych branż, np. projektantowi instalacji sanitarnych czy projektantowi instalacji elektrycznych. Każda branża (architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne) musi zostać zaadaptowana przez odpowiedniego uprawnionego projektanta. Warto wiedzieć, że projektanci adaptacji biorą pełna odpowiedzialność za projekt. Projektanci, którzy wykonali projekt typowy zgodnie z prawem nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

Następnie kompletujemy wszystkie niezbędne dokumenty i składamy wniosek do właściwego Wydziału Architektury i Budownictwa o wydanie pozwolenia na budowę.
W całej procedurze pilotujemy nasz wniosek w urzędzie i jeśli trzeba nanosimy niezbędne uwagi zgłoszone przez Inspektora prowadzącego sprawę. Końcowym etapem jest uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i przekazanie jej zadowolonemu Inwestorowi.

.sprawdź naszą usługę projektowania domu jednorodzinnego

.zadaj nam pytanie

Czas realizacji zależy od wielkości wymagań i skali projektu inwestycyjnego. Projekty konstrukcji wykonane przez nas są wyjątkowo dokładne.
Dowiedz się więcej wysyłając nam wiadomość:

1 + 15 =